Login

Alleby Ridklubb

Tävlingar

190421 påskdressyr

Allebys ungdomssektion bjuder in till påskdressyr 21 april 2019.

Proposition (öppnas i nytt fönster)

Läs mer: 190421 påskdressyr

Barn 3:ornas Cup 08

www.allebyridklubb.se/Tavling/Resultat/B3CUP2008.pdf

20080928 Dressyrtävling

 

 

 

GRATTIS ALLA RYTTARE
Som red dressyrprogram i söndags!
 GRATTIS TILL ER SOM FICK ROSETT OCH ÄVEN TILL ALLA ANDRA FÖR EN VÄL GENOMFÖRD RITT OCH GLATT HUMÖR!

 

 
&

 

En stor säck morötter till våra duktiga & snälla ponnys/hästar som
ställde upp för oss på sin lediga dag.

Dagen förlöpte bra med trevlig och lugn stämning i stall, framridning och på dressyrbanan. Vi hade tur med vädret och solen lyste på oss hela dagen.


AV 51 st. STARTER DELADES DET UT 37 st. ROSETTER
jättebra jobbat!!!
                                                              
 
TACK ALLA SOM STÄLLDE UPP SOM FUNKTIONÄRER OCH GJORDE DET MÖJLIGT ATT GENOMFÖRA PROGRAMRIDNINGEN!

VI SES IGEN DEN 16/11,
 DÅ DET ÄR DAGS FÖR KLUBBMÄSTERSKAP I DRESSYR
Ni är varmt välkomna att anmäla er. Håll utkik efter anslag & tävlingspärm
Det kommer att behövas grönt kort. Kurs kommer att hållas på teoriveckan.
Även då kommer det att behövas FUNKTIONÄRER anmäl dig gärna om du är intresserad av att hjälpa till.
Med vänlig hälsning
DRESSYRSEKTIONEN
WIVI, CATTIS, BARBRO, ANNA-LENA OCH TINA
funktionärer kan anmäla sitt intresse till Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.


Program   Ryttare  Häst RESULTAT      
        Poäng Procent Placering      
LC:1   Josefin Brodefors Lilla Gubben  Struken          
Ponny   Mimmi Karlsson Coco 153 56,67 1      
    Sanna Ljung Jasmine 147 54,44 2      
    Jenny Hall Lilla Gubben  143 52,96 3      
    Olivia Pyk Coco 140 51,85 4 Bitmap
  Privat Ellen Berntsson Corona on Slow 138 51,11 5
    Erika Vigren Shadow 137 50,74 6
    Malin Westerholm Tiffany 133 49,26 7
    Josefin Wingeskog Melde 130 48,15 8
  Privat Rebecca Wernlund Jarana 123 45,56 9
    Daniella Engberg Flora 117 43,33 10
    Belinda Bensby Maggie 113 41,85 11
    Josefin Ledner Moni 112 41,48 12
    Hanna Ek Shadow 9 3,33 13
LB:1 Privat Caroline Claesson  Andy Struken    
Ponny Privat Caroline Claesson  Katja 193 66,55 1
  Privat Sara Gunnarsson Hampus 172 59,31 2
  Privat Therese Andersson Katja 156 53,79 3
LC:1   Anna-Lena Rodehn Zalami Struken    
Häst   Catarina Wernlund Walter 205 75,93 1
    Maja Romberg Jolie 168 62,22 2
    Wiviann Hall Inter 165 61,11 3
    Ann Henriksson Zalami 162 60 4
    Sanna Ljung Lucy 157 58,14 5
    Sanna Savbäck Latent 155 57,41 6
    Kajsa Svensson Ross 154 57,04 7
    Viktoria Ljung Ajax 152 56,3 8
    Jenny Gunnarsson Jolie 151 55,93 9
    Johanna Oxstrand Brutus 149 55,19 10
    Johanna Maxson Moon Beam 148 54,81 11
    Frida Ejervall Lucy 146 54,07 12
    Caroline Svensson Ryan 144 53,33 13
    Ann Engelbrektsson Inter 143 52,96 14
    Rebecca Wernlund Ross 142 52,59 15      
    Eva-Maria Svensson Ajax 131 48,52 16      
LB:1 Privat Moa-Maria Larsson Cayenne Struken          
Häst Privat Johanna Nygren  Violino 211 72,76 1      
    Wiviann Hall Ryan 183 63,1 2      
  Privat Johanna Maxson Moon Beam 182 62,76 3      
LA:1   Catarina Wernlund Walter 276 72,63 1      
Häst Privat Johanna Nygren  Violino 265 69,73 2      
    Barbro Oxstrand Brutus 178 46,8 3      

Klubbtävlingar


Preliminär Startlista Pay&Jump lördagen den 21 april första start kl 15:00

EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2012-04-20 kl. 23:12
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60 bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60 bed. Clear Round Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70 bed. Clear Round Kategori B + C + D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70 bed. Clear Round Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Kategori C + D Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round Kategori C + D Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round Avd. A

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A Preliminär
Clear Round 30 cm
2 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Mire Åhström Mirja
      1
2 Leah Svensson Baronen af Lyckås
    Kokkedals Impression RWC 6 - Carolina Foxglove 2
 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A Preliminär
Clear Round 50 cm
2 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Anna Åhström Mirja
      1
2 Leah Svensson Baronen af Lyckås
    Kokkedals Impression RWC 6 - Carolina Foxglove 2
 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 50 cm
1 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
3 Felicia Gunnergren Sumatra
  Alleby Ridklubb   3
 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.60 bed. Clear Round Kategori B Avd. A Preliminär
Clear Round 60 cm Ponny & Häst
1 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Anna Åhström Mirja
      1
 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.60 bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 60 cm Ponny & Häst
1 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
2 Felicia Gunnergren Sumatra
  Alleby Ridklubb   3
 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70 bed. Clear Round Kategori B + C + D Avd. A Preliminär
Clear Round 70 cm Ponny och Häst
4 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Nellie Berntsson Stella 330
  Nääs RF Prinzipal 8
2 Alice Öqvist Pearl
  Alleby Ridklubb Okänd - Oakley Bubbling Bobbety 5
3 Nellie Öqvist Rachella
  Alleby Ridklubb Okänd 6
4 Jenny Hall Pachira
  Alleby Ridklubb Orchis Morio x - Gimmic RP 101 7
 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70 bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 70 cm Ponny och Häst
1 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
5 Mimmi Karlsson Rufus
  Alleby Ridklubb   4
 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round Kategori B Avd. A Preliminär
Clear Round 80 cm Ponny och Häst
1 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Nellie Berntsson Stella 330
  Nääs RF Prinzipal 8
 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 80 cm Ponny och Häst
5 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
2 Mimmi Karlsson Rufus
  Alleby Ridklubb   4
3 Ann-Charlotte Jacobsson Daile - Jusma
  Alleby Ridklubb Dialogs - Stjuarts 9
4 Emma Borg Tequila
  Alleby Ridklubb okänd - okänd 11
5 Rebecca Wernlund Patriks
  Alleby Ridklubb Pedro - Ribot 10
6 Rebecca Wernlund Patriks
  Alleby Ridklubb Pedro - Ribot 10
 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Kategori C + D Avd. A Preliminär
Clear Round 90 cm Ponny och Häst
2 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
5 Cecilia Borgvall Golden Surprise
  Gråbo Ridklubb Rodlease Dancing Gold - Silverlea Top Hat 17
6 Felicia Adolfsson Mans Lone Star
  Fjärås Hoppryttare   16
 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 90 cm Ponny och Häst
4 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Erika Vigren Prinzess
  Alleby Ridklubb Okänd - Okänd 12
2 Caroline Ziser Capriool van het Holstenhof
  Bulycke RF Argentinus - Porche de Bornival 15
3 Lisa Ödberg Payback V'T Beekhof Z
    Pablo Van Berkenbroek - Nonstop 14
4 Jenny Gunnarsson Revors
  Alleby Ridklubb Rembats - Vanders 13
 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round Kategori C + D Avd. A Preliminär
Clear Round 100 cm Ponny och Häst
2 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
1 Felicia Adolfsson Mans Lone Star
  Fjärås Hoppryttare   16
2 Cecilia Borgvall Golden Surprise
  Gråbo Ridklubb Rodlease Dancing Gold - Silverlea Top Hat 17
 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Clear Round Avd. A Preliminär
Clear Round 100 cm Ponny och Häst
6 anmälda
Tävlingsledare: Annika Vigren
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: John Johnson
 
Startnr Ryttare Häst
  Uppfödare Härstamning Hästnr
3 Therese Andersson El Misti
  Alleby Ridklubb Aston - Sonnen Gold 18
4 Caroline Ziser Capriool van het Holstenhof
  Bulycke RF Argentinus - Porche de Bornival 15
5 Lisa Ödberg Payback V'T Beekhof Z
    Pablo Van Berkenbroek - Nonstop 14
6 Erika Vigren Prinzess
  Alleby Ridklubb Okänd - Okänd 12
7 Therese Andersson El Misti
  Alleby Ridklubb Aston - Sonnen Gold 18
8 Jenny Gunnarsson Revors
  Alleby Ridklubb Rembats - Vanders 13
 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport

Underkategorier

Du är här: Hem Tävlingar